Naše akce

Pořádáme otevřené víkendy se zajímavými lektory, jezdíme na workshopy do Německa i Dánska. Máme rádi velké akce, ale taky obyčejné zpívání na ulicích a úplně komorní akustická vystoupení.

Když se jen dva dny před akcí omluvila oblíbená dánská zpěvačka a dirigentka, vypadalo to na velké zklamání. Claes Wegener je sice velmi schopný a zkušený lektor, ale chtěli jsem akci udělat ještě o něco pestřejší a poprvé pozvat do Brna lektory dva. Oslovili proto několik dalších hudebníků včetně Alice Bauer, která se zúčastnila předchozího...

Čtyři dánští muzikanti ze skupiny Gospel Brothers vyšli zpívat a hrát pod vedením charismatického Runa Herholdta do pražských ulic. Do České republiky přiletěli začátkem září a kromě tohoto vystoupení odehráli dva koncerty s písněmi z nového CD People Get Ready, jeden v Brně .

Už počtvrté se chystáme na International School Of Gospel Music, která letos proběhně 13. - 19. srpna. Jestli máte rádi gospel, je to jedinečná příležitost se pod vedením zkušených lektorů z Dánska, Anglie a Německa významně posunout ve zpěvu, dirigování, rytmickém cítění a dalších dovednostech. Jestli si užít i cestu a vidět co nejvíc i z Dánska,...

Před vánocemi do České republiky přijela skupina studentů a zpěváků z Andrews University z Michiganu a zúčastnila se několika koncertů po celé republice. Tuhle vzácnou příležitost jsme si nechtěli nechat jen pro sebe, takže každý, kdo se zúčastnil víkendového nácviku, mohl spolu s námi vystoupit 19. prosince na zaplněném Náměstí Svobody!

Protože gospel vnímáme v širších souvislostech, tak jsme spolu s Lukášem a Alicí jsme hledali pozitivní poselství u autorů a interpretů jako je Stevie Wonder, Michael Jackson a U2... a našli jsme! V inspirativním prostředí Otevřené zahrady jsme prošli náročným nácvikem a užili si adrenalin závěrečného open-air koncertu i televizních kamer.

Gospelový víkend jsme plánovali skoro rok, vytvořili jsme ale šlapající tým a navíc jsme si to se skoro stovkou účastníků ještě báječně užili! Přijely sbory z Přerova, Liberce, Jablonce a Klášterce nad Ohří a spolu s ostatními opravdu rozehřáli Industru, kde bývala mrazírenská hala.

Dlouho jsme o tom mluvili a přemýšleli, jak to pojmout, než jsme jednu červnovou středu vyrazili do ulic. Bylo to lepší, než jsme si představovali, líbilo se to nám i kolemjdoucím a tak jsme urban gospel zařadili do našich pravidelných akcí.