Co zpíváme?

Gospely, spirituály, písničky, které nás něčím oslovují. Letos jsme kromě anglických textů začali zpívat i své vlastní české překlady a baví nás to!

Kdo nás nejvíc ovlivnil

Hans Christian Jochimsen přivezl do Čech gospel už před 15 lety. Teď za ním jezdíme do Dánska nebo do Německa, tak jako spousta dalších Dánů není patetický, má skvělý smysl pro humor a zároveň se vás svými slovy i písněmi dokáže dotknout na správném místě.

A cappella sextet Skety - skvělí hudebníci i lidé, ze kterých musíme ještě zvlášť vyjmout Lukáš Prchala, Alice Bauer a Petr Wajsara, se kterými jsme se potkali na společných workshopech. Skety - to je tvořivost, hravost a opravdu lidský přístup spojený s pokornou profesionalitou.

Kirk Franklin u nás sice ještě nikdy nebyl, ale přestavit si bez něj gospel v ČR je taky nemožné. Nejen že píše skvělé písničky a vyhrává Grammy, ale přináší svěží vítr do místy zatuchlého křesťanského prostředí a spolupracuje s lidmi jako je třeba Kanye West. 

Ridina Ahmedová a její Hlasohled - jemný procítěný hlas Ridiny a příjemná atmosféra jejích akcí ve vás zůstane fakt dlouho. Díky Ridině jsme poznali třeba zrovna Lukáše Prchala, Signe Lindstrøm, Verity Standen a spoustu stejně nadšených a otevřených lidí.

Claes Wegener je také z Dánska, je to excelentní zpěvák, dirigent a zároveň jeden z nejzajímavějších gospelových skladatelů. Nezůstává na jednom místě a stále se vyvíjí, texty jeho písní svou originalitou často vybočují z běžného gospelové tvorby.

Signe Marie Lindstrøm je dánská muzikoterapeutka, která zpívá umírajícím. Dokáže vytvořit snad jedno z nejbezpečnějších prostředí, kde se dokáže uvolnit, improvizovat a ladit snad úplně každý... Pomohla nám překročit meze gospelu a pochopit, že duchovních cest je hodně...

Z našeho reperoáru

My resting place Claes Wegener 
My God is awesome Charles Jenkins
Evening rise
Lord hold me Hans Christian Jochimsen
Friend of God Israel Houghton
Better than life Israel Houghton
In Christ alone  K. Getty/S. Townnend
Lord of dance Sydney Carter (Simple Gifts) 
Let me fly Hans Christian Jochimsen